Pre nedostatočný záujem bola aktivita ukončená.

Rozprávky

 

Vstup VOĽNÝ. Poteší nás však každý dobrovoľný príspevok, ktorým vieme zabezpečiť spoločné aktivity detí v klube dobrovoľníkov. 

 
V marci čítame každý pondelok. Posledné čítanie v tejto sezóne bude 30.3.2015 (ukončenie z dôvodu prichádzajúcej jari a pekného podvečerného počasia). Pokračovať budeme opäť na jeseň.

 

Radi by ste strávili po uponáhľanom dni chvíle so svojou rodinou a priateľmi pri príjemnej aktivite? Prídíte so svojimi ratolesťami na podvečerné čítanie rozprávok, a to každý pondelok od 17:30 hodiny. Vítaní sú všetci, ktorí obľubujú svet rozprávok a fantázie.

 
Touto aktivitou by sme radi spájali komunitu rodín z našej obce a jej okolia prostredníctvom osobných stretnutí. Zároveň chceme podporiť záujem detí o čítanie literatúry už od ranného veku. U starších detí a mládeže je našim cieľom odviesť pozornosť od sedenia pri počítači/TV a nasmerovať ich k spoločným aktivitám s rovesníkmi. Čítanie okrem iného tiež rozvíja schopnosť sústredenia sa a predstavivosti.
 

Ako prebiehajú literárne stretnutia: V úvode stretnutia sa predstaví autor diela so stručnou charakteristikou jeho literárnej práce. Prečíta sa vybraná rozprávka, a následne sa s deťmi vedie diskusia o poučení, ktoré nám prináša. V prípade záujmu si deti môžu rozvíjať fantáziu a predstavivosť prostredníctvom výtvarného stvárnenia rozprávky, ktorú si vypočuli a teda nakresliť obrázok na pamiatku.

 

Čítanie rozprávok je určené pre všetky vekové kategórie. Je to aktivita, pri ktorej sa môžete uvoľniť pri šálke kávy, čaju alebo pri horúcej čokoláde...
Budeme radi, ak sa zo spoločného pondelkového čítania stane Vaša rodinná tradícia.
 
Počas čítania rodič môže aj nemusí byť prítomný (podľa veku a vyspelosti dieťaťa).
Čítanie je dvojjazyčné (nakoľko by sme radi podporovali aj vzájomné vzťahy zmiešanej oblasti, v ktorej žijeme):
- o 17:30 hod. tradičné rozprávky v slovenskom jazyku
- následne okolo 18:00 hod. tradičné rozprávky v maďarskom jazyku
V prípade dostatočného záujmu vieme zabezpečiť aj čítanie v anglickom jazyku.
 
 
 

Herecké čítanie  rozprávok

Prostredníctvom našich literárnych stretnutí pre deti a dospelých, sa môžete tešiť na nezabudnuteľné čítanie rozprávok v podaní známych slovenských hercov.

V pondelok 23.2.2015 k nám zavítala šarmantná a večne usmiata herečka Zuzka HaasováPre deti bola pripravená aj milá súťaž v ktorej vyhral každý sladké a zdravé ovocie, a nikto tak nezostal sklamaný ;) Detičky si tiež mohli nakresliť obrázok o rozprávke, ktorú si vypočuli. Na záver si všetci odniesli domov ovocie, svoje dielko, autogram a spoločnú fotografiu na pamiatku. Všetkým sa príjemný podvečer veľmi páčil. Tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami.

 

Premietanie rozprávok

Pripravujeme pre Vás aj premietanie rozprávok cez projektor na diapozitívy, ktorý si určite pamätáte zo svojho detstva....prídite si zaspomínať aj vy ;)


Knižnica

V súvislosti s podporou pozitívneho vzťahu k literatúre, pre Vás tiež pripravujeme malú výmennú knižnicu. Viac informácií už čoskoro.